Yurtdışı Yemek Bağışı

 

Medrese ve Yetimhaneler Faydalanıyor

İyilik Vakti Derneği yemek bağışı projelerini gerçekleştirirken en muhtaç olana ulaştırma gayesi ile bölgede bulunan ekipleri ile çalışmalarını sürdürmektedir. Yoksulluğun hat safhada olduğu bölgede, Yemek bağışı faaliyetlerimizi sıklıkla yetimhane ve Medreselerde gerçekleştiriyoruz.

Sağlıksız beslenme oranı çok yüksek

Sosyo ekonomik mahrumiyet, sağlık sorunları, fakirlik derken yetersiz beslenme oranının en yüksek olduğu bölgelerden olan Asya ve Afrika’da sağlıklı ve sıcak yemek hayati önem taşıyor. Müslüman kardeşlerimiz için sağlıklı ve temiz yemek ulaşımlarını kolaylaştırmak için hummalı çalışmalarımız sürüyor.

Yemek ikram etmenin fazileti hakkındaki Hadis-i Şerifler

“Allahu Teâla kıyamet gününde kişiye:”Ey Ademoğlu! Acıkmıştım, bana yemek yedirmedin.”der. Kişi: ”Sen alemlerin Rabbisin, ben sana nasıl yemek yedirebilirdim?” deyince, Allahu Teâla(c.c): ” Din kardeşin acıkmıştı, ona yemek yedirseydin, bana yedirmiş gibi olurdun.” buyurur. (Müslim)

“Cennette bir takım köşkler vardır. Dışları içlerinden ve içleri de dışlarından görünmektedir. Bu köşkler yumuşak konuşan, Allah için yediren ve halk uykuda olduğu zaman kalkıp namaz kılanlar içindir.” (Tirmizi)

Yurtdışı Yemek Bağışı

Bir kişi bedeli 70TL'dir. Dilediğiniz miktarda bağış yapabilirsiniz.

BAĞIŞ SEPETİNİZ

Bağış sepetiniz boş

BAĞIŞÇI BİLGİLERİ

Tüm kampanyalardan haberdar olmak için telefon ve mail yoluyla bilgi almak istiyorum

KVKK kapsamında Aydınlatma ve Açık Rıza metnini okudum anladım

bağış güvenlik